Икона
Русская Православная церковь. Красноярская епархия
Крест
Ачинское благочиние
Казанский кафедральный собор г. Ачинск
По благословению Высокопреосвященнейшего Пантелеимона
Митрополита Красноярского и Ачинского
Собор
Меню

Молитва над сеянием

16 мая 2007
  • Молитва над сеянием 1
  • Молитва над сеянием 2
  • Молитва над сеянием 3
Сегодня священнослужители Казанского собора отслужили молебен на полях села Критово. Иерей Иосиф Янушкявичюс прочитал молитву над сеянием, освятил семена для посева и пашню.

Молитва над сеянием

Господи Боже наш, от пречистыя длани Твоея, предлежащее пред очима Твоима семен подаяние принесохом, Владыко, и сему Тебе вручитися молимся: не смеяхом бо (не смеем) в бездушных земли недрех заключити сия, аще не воззрим на повеление Твоего Величества, повелевающее родити, и прозябати земли, и дати семена сеющему, и хлеб в снедь (в пищу). И ныне молимся Тебе, Боже наш, услыши ны (нас) молящияся Тебе, и отверзи нам сокровище Твое великое, и благое, и Небесное, и излей Благословение Твое донележе удовлимся по неложным Твоим обещанием; и отжени от нас вся снедающая плод наш земный, и всякое наказание праведно наводимое на ны, грех ради наших; и богатыя Твоя щедроты низпосли на вся люди Твоя, благодатию и человеколюбием Единородного Твоего Сына, с Нимже Благословен еси, и с Пресвятым и Благим, и Животворящим Твоим Духом, и ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Поделиться:
© 2003-2024 Казанский кафедральный собор г. Ачинск
Местная религиозная организация  Православный Приход Казанский собор  г. Ачинск Красноярской Епархии  Русской Православной Церкви  (Московский Патриархат)